Start

Klubbinfo

SGVK/ SKK
Styrelsen
Stadgar
Protokoll
Information
Arkiv
Gosbladet
Rasen
Uppfödning

Rasstandard
Ras
Uppfödare
Planerade Kullar
Valpar
Omplacering
Resultat

Titlar
Utställning
MH
Viltspår
Freestyle
Lydnad
Rallylydnad
Agility
Vallning
Årets Gos 15
Utställning
Aktiviteter

Tävling Regler
Klubbaktiviteter
Årets Gos 14
Årets Gos 13
Galleri

Länkar

SGVK/ SKK

Agilityresultat redovisas här för 2016-11.

Länk till formulär där du kan rapportera dina resultat.

Datum Hund Plats Klass Resultat Domare
2016
19/11 Hot Pot´s Romántico Kungälv BK Ho 2C 0 fel, 9/54 Magne Aldén
19/11 Hot Pot´s Romántico Kungälv BK Ho 2B Disk Magne Aldén
19/11 Hot Pot´s Romántico Kungälv BK Ho 2A Disk Magne Aldén
5/11 Hot Pots Romantico Ulricehamn BK Ho 2A Disk Anna Käll
5/11 Hot Pots Romantico Ulricehamn BK Ho 2B 0,65 fel, 4/33 Anna Käll
18/9 Hot Pots Romantico Lysekil Ag 1 L Disk

Hagström Jakobsson

18/9 Hot Pots Romantico Lysekil Ag 1 L Disk Louise Ericsson
17/9 Mirabella Del Casa Elgoche Tierp Ag 1 L Disk Leif Olsen
17/9 Mirabella Del Casa Elgoche Tierp Ag 1 L Disk Leif Olsen
17/9 Mirabella Del Casa Elgoche Tierp Ag 1 L Disk Leif Olsen
11/9 Fuego Falköping Ag 1 L 5 fel Åsa Thunqvist
11/9 Fuego Falköping Ag 1 L 5 fel Anders Bergqvist
11/9 Fuego Falköping Hopp 1 Disk Åsa Thunqvist
11/9 Hot Pots Romantico Falköping Ag 1 L 5 fel 4/50 Åsa Thunqvist
11/9 Hot Pots Romantico Falköping Ag 1 L 5 fel 11/49 Anders Bergqvist
11/9 Marengo Esperanza Pizarra Falköping Ag 1 M Disk Anders Bergqvist
11/9 Marengo Esperanza Pizarra Falköping Ag 1 M 10 fel 18/41 Åsa Thunqvist
10/9 Hot Pots Romantico Herrljunga BK Ag 1 25,68 fel 16/31 Magne Aldén
4/9 Hot Pots Romantico   Ag 1 L Disk Lena Dyrsmed
4/9 Hot Pots Romantico   Ho 2 L Disk Jörg Thenert
3/9 Hot Pots Romantico Tidaholms BK Ho 2 L Disk Åsa Wrede
3/9 Hot Pots Romantico Tidaholms BK Ag 1 0 fel.. 4/46 Pinne Catharina Tuomisto
21/8 Fuego Tibro BHK Ag 1 L 10 fel 12/48 Roger Franksson
21/8 Fuego Tibro BHK Ag 1 L Disk Anders Bergqvist
21/8 Fuego Tibro BHK Ho 1L Disk Anders Bergqvist
21/8 Fuego Tibro BHK Ho 1L 10 fel 17/44 Roger Franksson
21/8 Hot Pots Romantico Tibro BHK Ag 1 L B 10 fel. 13/45. Anders Bergqvist
21/8 Hot Pots Romantico Tibro BHK Ag 1 L A 5 fel 4/48. Roger Franksson
20/8 Hot Pots Romantico Tibro BHK Ho 2 L A 38,38 fel 12/28. Anders Bergqvist
20/8 Hot Pots Romantico Tibro BHK Ho2 L B 9,58 fel9/26 Roger Franksson
16/7 Fuego Strömstad Ag 1 L 31,96 fel 22/57 Harald Schjelderup
  Fuego Strömstad Ag 1 L 5 fel 13/58 Jenni Lehtinen
  Fuego Strömstad Ho 1L Disk Jenni Lehtinen
  Fuego Strömstad Ho 1L 5 fel 16/54 Harald Schjelderup
  Marengo Esperanza Pizarra Strömstad Ag 1 M Disk Harald Schjelderup
  Marengo Esperanza Pizarra Strömstad Ag 1 M Disk Jenni Lehtinen
19/6 Mirabella Del Casa Elgoche Kista Ag 1 L Disk Annika Mojanis
  Mirabella Del Casa Elgoche Kista Ho 1L Disk Annika Mojanis
  Mirabella Del Casa Elgoche Kista Ho 1L Disk Annika Mojanis
18/6 Fuego Uddevalla Ag 1 L 5 fel 6/50 Camilla Brundin
  Fuego Uddevalla Ho 1L 5 fel 16/44 Åsa Thunqvist
  Fuego Uddevalla Ho 1L 0 fel 7/45 Camilla Brundin
  Hot Pots Romantico Uddevalla Ag 1 L Disk Camilla Brundin
  Hot Pots Romantico Uddevalla Ho2 L Disk Mats Gustavsson
  Hot Pots Romantico Uddevalla Ho2 L Disk Mats Gustavsson
  Marengo Esperanza Pizarra Uddevalla Ag 1 M Disk Camilla Brundin
  Marengo Esperanza Pizarra Uddevalla Ho 1 M 0 fel 12/35 Åsa Thunqvist
12/6 Fuego Svenljunga Ag 1 L Disk Catharina Tuomisto
  Fuego Svenljunga Ho 1L Disk Catharina Tuomisto
  Marengo Esperanza Pizarra Svenljunga Ag 1 M 18,21fel 7/26 Catharina Tuomisto
  Marengo Esperanza Pizarra Svenljunga Ho 1 M 12,79fel 6/26 Catharina Tuomisto
4/6 Mirabella Del Casa Elgoche Uppsala Ag 1 L Disk Malin Tångring
  Mirabella Del Casa Elgoche Uppsala Ho 1L Disk Johan Mähler
28/5 Fuego Töreboda Ag 1 L Disk Renee Uhlan
  Fuego Töreboda Ag 1 L Disk Ewa Lundin
  Fuego Töreboda Ho 1L Disk Ewa Lundin
  Fuego Töreboda Ho 1L 0 fel 2/41 Pinne Renee Uhlan
25/5 Fuego Tidaholm Ag 1 L Disk Anders Bergqvist
  Fuego Tidaholm Ho 1L 10 fel 5/29 Anders Bergqvist
  Marengo Esperanza Pizarra Tidaholm Ag 1 M 15 fel 9/29 Anders Bergqvist
  Marengo Esperanza Pizarra Tidaholm Ho 1 M Disk Anders Bergqvist
16/5 Mirabella Del Casa Elgoche Lövsättra Ag 1 L 44,87fel 16/39 Malin Tångring
  Mirabella Del Casa Elgoche Lövsättra Ho 1L Disk Malin Tångring
14/5 Hot Pots Romantico Göten BK Ag 1 L 30,64 fel. 16/29  Tina Karlsson
14/5 Hot Pots Romantico Göten BK Ho 2 L Disk Reneé Uhlan
14/5 Fuego Götene Ag 1 L 5 fel 5/36 Tina Karlsson
  Fuego Götene Ho 1L Disk Anna Käll
  Marengo Esperanza Pizarra Götene Ag 1 M 30,64 fel 16/36 Anna Käll
  Marengo Esperanza Pizarra Götene Ho 1 M Disk Renee Uhlan
30/4 Hot Pots Romantico Smålandsstenar Ag 1 L Disk Jakobsson Hagström
  Hot Pots Romantico Smålandsstenar Ho2 L Disk Christpher Johansson
  Hot Pots Romantico Smålandsstenar Ho2 L 19,97 fel 19/45 Christpher Johansson
           
2014          
29/11 Hot Pot's Romántico Götene Bk Ho 1L 0 fel 5/42 Pinne Camilla Brundin
15/11 Hot Pot's Romántico Kungsbacka Bk Ho 1L Disk Anna Käll
11/10 Hot Pot's Romántico Ulricehamns Bk Ho 1L Disk Magne Alden
14/9 Hot Pot's Romántico Vänersborgs Bk Ho L Disk Inoff
14/9 Hot Pot's Romántico Vänersborgs Bk Maskeradkl 0 fel 2/10 Inoff
14/9 Hot Pot's Romántico Vänersborgs Bk Blåbärskl L 0 fel 2/10 Inoff
13/9 Marengo Esperanza Pizarra Tibro Bk Ag 1M 6/24 Anna Käll
13/9 Marengo Esperanza Pizarra Tibro Bk Ho 1M 2/23 Pinne Anna Käll
13/9 Fuego Tibro Bk Ag 1L 5/17 Anna Käll
13/9 Fuego Tibro Bk Ho 1 L 6/18 Anna Käll
13/9 Hot Pot's Romántico Tibro Bk Ho 1 L 5 fel 4/18 Anna Käll
7/9 Marengo Esperanza Pizarra Tidaholms Bk Ag 1M 20/51 Lena Dyrsmeds
7/9 Marengo Esperanza Pizarra Tidaholms Bk Ho 1M Disk Louise Ericsson
7/9 Fuego Tidaholms Bk Ag 1L Disk Anders Bergqvist
7/9 Fuego Tidaholms Bk Ho 1L 18/38 Louise Ericsson
7/9 Hot Pot's Romántico Tidaholms Bk Ho 1 L 7.66 9/38 Louise Ericsson
6/9 Marengo Esperanza Pizarra Tidaholms Bk Ag 1M Disk Martin Thoren
6/9 Marengo Esperanza Pizarra Tidaholms Bk Ho 1M Disk Lena Dyrsmeds
6/9 Fuego Tidaholms Bk Ag 1L 12/41 Anders Bergqvist
6/9 Fuego Tidaholms Bk Ho 1 L Disk Anders Bergqvist
6/9 Hot Pot's Romántico Tidaholms Bk Ho 1 L 15.44 16/40 Anders Bergqvist
15/6 Fuego Kind Bk Ag 1L Disk Chatarina Tuomisto
15/6 Fuego Kind Bk Ho 1 L 12/27 Chatarina Tuomisto
15/6 Marengo Esperanza Pizarra Kind Bk Ag 1 M 3/26 Pinne Chatarina Tuomisto
15/6 Marengo Esperanza Pizarra Kind Bk Ho 1M 18/27 Chatarina Tuomisto
31/5 Marengo Esperanza Pizarra Vänersborgs Bk Ho 1Mb 5/34 Åsa Thunqvist
31/5 Marengo Esperanza Pizarra Vänersborgs Bk Ag 1 Mb 16/38 Åsa Thunqvist
31/5 Marengo Esperanza Pizarra Vänersborgs Bk Ag 1 Ma Disk Åsa Thunqvist
31/5 Hot Pot's Romántico Vänersborgs Bk Ho 1 La Disk Magne Alden
31/5 Hot Pot's Romántico Vänersborgs Bk Ho 1 Lb Disk Magne Alden
24/5 Fuego Götene BK Ho 1 L Disk  
24/5 Fuego Götene BK Ag 1 L Disk  
24/5 Marengo Esperanza Pizarra Götene BK Ho 1 M Disk Mats Gustavsson
24/5 Marengo Esperanza Pizarra Götene BK Ag 1 M 10.00 10/23 Mats Gustavsson
17/5 Marengo Esperanza Pizarra Udevalla BHK Ho 1 Mb 8/31 Tommy Hagström
17/5 Marengo Esperanza Pizarra Udevalla BHK Ho 1 Ma 17/33 Tommy Hagström
17/5 Marengo Esperanza Pizarra Udevalla BHK Ag 1 M 2/31 Pinne Tommy Hagström
17/5 Hot Pot's Romántico Udevalla BHK Ho 1 Lb Disk Tommy Hagström
17/5 Hot Pot's Romántico Udevalla BHK Ho 1 La Disk Tommy Hagström
10/5 Hot Pot's Romántico Jönköpings BK Ho 1 La Disk Catharina Tuomisto
10/5 Hot Pot's Romántico Jönköpings BK Ho 1 La 70.10 43/89 Kjell Pettersson
10/5 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ho 1 MB 34.04 21/46 ?
10/5 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ho 1 MA 12.08 23/51  
10/5 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ag 1 MB Disk  
10/5 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ag 1 MA Disk  
3/5 Hot Pot´s Roma'ntico Angereds BHK inoff Blåbärskl
L
10 fel 3 plats Joakim Nilsson
3/5 Hot Pot´s Roma'ntico Angereds BHK inoff Ho kl L Disk Joakim Nilsson
1/5 Hot Pot´s Roma'ntico Alingsås BHK Ho 1L Disk Yvonne Ahlin
2013
16/11 Marengo Esperanza Pizarra Varbergs BK Ho 1 M 21.02 36/61 ?
16/11 Marengo Esperanza Pizarra Varbergs BK Ag 1 M Disk. ?
19/9 Marengo Esperanza Pizarra Tomten BHK Ho1 L 10.00 11/47 ?
19/9 Marengo Esperanza Pizarra Tomten BHK Ag1 L 33.62 21/55 ?
14/9 Marengo Esperanza Pizarra Tibro BK Ho M 22.32 14/32 ?
14/9 Marengo Esperanza Pizarra Tibro BK Ag M Disk. ?
24/8 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ho 1 M B 7.36 14/41 ?
24/8 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ho 1 M A 10.00 12/43 ?
24/8 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ag 1 M B 5.00 9/37 ?
24/8 Marengo Esperanza Pizarra Jönköping BHK Ag 1 M A Disk. ?
6/7 Marengo Deiá Pizarra Österåkers BK Ag 1 L 5.00 8/45 Yvonne Ahlin
6/7 Marengo Deiá Pizarra Österåkers BK Ho 1L Disk Yvonne Ahlin
13/7 Marengo Deiá Pizarra Karlstad BK Ag 1 L 5.00 31/116 Ewa Lundin
13/7 Marengo Deiá Pizarra Karlstad BK Ho 1L 13 .05 51/108 Tommy Hagström
14/7 Marengo Deiá Pizarra Karlstad BK Ag 1 L 10.00 32/113 Ewa Lundin
*14/7 Marengo Deiá Pizarra Karlstad BK Ho 1L 10.00 63/111 Fredrik Andersson
20/7 Marengo Esperanza Pizarra Ulricehamns BK Ho 1 L 34.34 26/56 ?
20/7 Marengo Esperanza Pizarra Ulricehamns BK Ag 1 L Disk ?
22/6 Solarwes Aydyn Ludvika BK Ag 1 L Pinne 0 1/32 Lena Dyrsmeds
22/6 Solarwes Aydyn Ludvika BK Ho 1 L Disk Lena Dyrsmeds
21/6 Solarwes Aydyn Ludvika BK Ag 1 L Disk Lena Dyrsmeds
21/6 Solarwes Aydyn Ludvika BK Ho 1 L Disk Lena Dyrsmeds
9/6 Solarwes Aydyn SBK Halmstadsavd Ag L 1,20 9/63 Mats Gustavsson
9/6 Solarwes Aydyn SBK Halmstadsavd Ho L Disk Mats Gustavsson
9/6 Marengo Deiá Pizarra Gagnef Floda BK Ag 1 L 5 7/26 Marianne Fernström
9/6 Marengo Deiá Pizarra Gagnef Floda BK Ho 1 L 5 4/24 Marianne Fernström
8/6 Solarwes Aydyn SBK Halmstadsavd Ag L 5 23/69 Mats Gustavsson
8/6 Solarwes Aydyn SBK Halmstadsavd Ho L 0 11/61 Mats Gustavsson
8/6 Marengo Deiá Pizarra Frövi BK Ag 1 L Disk Sven Åfeldt
8/6 Marengo Deiá Pizarra Frövi BK Ho 1 L 10 11/39 Lars Sassner
2/6 Marengo Deiá Pizarra Häverö BK Ag 1 L 10 9/20 Emma Berg
2/6 Marengo Deiá Pizarra Häverö BK Ho 1 L 22,20 14/25 Emma Berg
2/6 Solarwes Aydyn Växjö BK Ag 1 L Disk Jörgen Sundwall
2/6 Solarwes Aydyn Växjö BK Ho 1 L 16.56 19/46 Nils Lindqvist
1/6 Solarwes Aydyn Växjö BK Ho 1 L B 8,74 16/70 Jörgen Sundwall
1/6 Solarwes Aydyn Växjö BK Ho 1 L A 4.06 6/80 Jörgen Sundwall
1/6 Solarwes Aydyn Växjö BK Ag 1 L B Pinne 0 8/74 Nils Lindqvist
1/6 Solarwes Aydyn Växjö BK Ag 1 L A 9,36 16/78 Nils Lindqvist
28/5 Solarwes Aydyn Älmhult BHK Ag L Disk Ola Bergh
28/5 Solarwes Aydyn Älmhult BHK Ho L Disk Ola Bergh

18/5
Solarwes Aydyn Lindesberg BK, Ag 1 L Disk Fredrik Andersson

18/5
Solarwes Aydyn Lindesberg BK, Ho 1 L A Disk Lars Sassner

18/5
Solarwes Aydyn Lindesberg BK, Ho 1 L B 5.00 2/33 Lars Sassner

18/5
Solarwes Aydyn Lindesberg BK, Ag L Disk Fredrik Andersson
12/5 Marengo Deiá Pizarra Tierps BK Ag 1 L Pinne 3/23 Kjell Pettersson
12/5 Marengo Deiá Pizarra Tierps BK Ho1 L 10 7/24 Kjell Pettersson
9/5 Marengo Deiá Pizarra Märsta-Sigtuna BK Ag1 L Disk Yvonne Ahlin
9/5 Marengo Deiá Pizarra Märsta-Sigtuna BK Ho1 L 19,51 26/54 Yvonne Ahlin
5/5 Solarwes Aydyn Västerås Kennelklubb Ho 1 L B 15.54 21/46 Fredrik Andersson
5/5 Solarwes Aydyn Västerås Kennelklubb Ho 1 L A 25.39 18/46 Hans Sundqvist
4/5 Solarwes Aydyn Västerås Kennelklubb Ag 1 L B Pinne 6/47 Fredrik Andersson
4/5 Solarwes Aydyn Västerås Kennelklubb Ag 1 L A Disk Hans Sundqvist
14/4 Solarwes Aydyn Kalmar BK Ho 1 L 13.37 13/42 Jörgen Sundwall
14/4 Solarwes Aydyn Kalmar BK Ag 1 L 20.02 23/48 Jörgen Sundwall